WOJEWÓDZKIE WODNE OCHOTNICZE POGOTOWIE RATUNKOWE W KATOWICACH - WOPR Śląskie WOJEWÓDZKIE WODNE OCHOTNICZE POGOTOWIE RATUNKOWE W KATOWICACH - WOPR Śląskie
   


Drużyna WOPR
Świętochłowice
LOGOWANIE DO POCZTY:
login:   hasło:    
 swietochlowice@slaskiewopr.pl

Aktualności
Sztafeta JPW 2014
Wesołe Foczki
Morsy
Kursy
Biuro WOPR
Badania Lekarskie
Członkowie WOPR
Zajęcia
Godziny społeczne
Zdjęcia
Prasa
Historia Ratownictwa
Pierwsza Pomoc
Zbiorniki wodne
Pół żartem, Pół serio
Kontakt
Rozporządzenia
Dokumenty
Archiwum
Marek Palka
Czesław Kurpas
admin
admin1
ŚLĄSKIE WOPR
Przejdź do oddziału:

AKTUALNOŚCI


PRZYJĘCIE DO DRUŻYNY WOPR ŚWIĘTOCHŁOWICE

Od dnia 01.04.2015 r. warunkiem przyjęcia do drużyny WOPR Świętochłowice jest posiadanie karty pływackiej oraz pozytywne zaliczenie weryfikacji.
Osoby które posiadają już karty pływackie zaliczają tylko weryfikację natomiast osoby nieposiadające kart pływackich po pozytywnym zaliczeniu weryfikacji mogą uzyskać  taką kartę u Kierownika Drużyny WOPR Świętochłowice.
( koszt karty pływackiej wynosi 25 zł ).

Weryfikacja obejmuje:
  1. Skok do wody z wysokości co najmniej 0,7 m.
  2. Przepłynięcie pod lustrem wody przynajmniej 5 m (po skoku na głowę 7 m).
  3. Przepłynięcie w wodzie 200 m w dowolnym stylu i w dowolnym czasie w tym przynajmniej 50 m na plecach.

Każdy członek Drużyny WOPR Świętochłowice zobowiązany jest raz w roku uczestniczyć w szkoleniu z zakresu:

Udzielanie Pierwszej Pomocy BLS/AED !!!


KURS NA STERNIKA MOTOROWODNEGO

23.03.2015 r. o godz. 18:30 w salce wykładowej przy ul. Szkolnej 12 w Świętochłowicach rozpoczyna się kurs na Patent Sternika Motorowodnego.
Wymagania: ukończone 14 lat + pisemna zgoda rodziców dla osób niepełnoletnich.
Cena kursu: 500 zł, ( dla członków drużyny WOPR Świętochłowice 450 zł, ).
Zapisy u kierownika drużyny WOPR Świętochłowice.

ZAPRASZAMY !!!


ZAPISY NA POLARY WOPR

Do dnia 30.03.2015 r. przyjmujemy zapisy na polary dla członków Drużyny WOPR Świętochłowice. Zapisy przyjmuje kierownik drużyny w każdy poniedziałek w godz. 18:30-20:30 w biurze WOPR Świętochłowice.
(Koszt polaru wynosi 65 zł,)


15 marca o godz. 19:00 na terenie pływalni krytej przy ul. Zubrzyckiego 38 odbędzie się  II zebranie wszystkich członków Drużyny WOPR Świętochłowice przed zbliżającymi się (22.03.2015 r.), Otwartymi Zimowymi Mistrzostwami Śląska w Ratownictwie Wodnym.
Zawody te zakończą obchody X lecia powstania naszej drużyny.
Obecność wszystkich obowiązkowa !!!


ROZPOCZĘCIE SEZONU 2015

Kierownictwo Drużyny WOPR Świętochłowice w dniach 15 - 17 maja 2015 r. organizuje wyjazd do Koszęcina w ramach rozpoczęcia sezonu letniego 2015. Zgłoszenia wszystkich chętnych przyjmuje kierownik drużyny w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia br. ( lub wyczerpania rezerwacji noclegów, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona ).
Zgłoszenia osób niepełnoletnich tylko za pisemną zgodą rodziców.
Orientacyjny koszt wyjazdu ok 150, - zł


8 marca o godz. 18:30 na terenie pływalni krytej przy ul. Zubrzyckiego 38 odbędzie się zebranie wszystkich członków Drużyny WOPR Świętochłowice przed zbliżającymi się (22.03.2015 r.), Otwartymi Zimowymi Mistrzostwami Śląska w Ratownictwie Wodnym.
Zawody te zakończą obchody X lecia powstania naszej drużyny.
Obecność wszystkich obowiązkowa !!!

29 marca o godz. 20:00 na pływalni krytej przy ul. Zubrzyckiego 38 odbędzie się ostatnia w tym roku weryfikacja ratowników.
Przypomina się wszystkim członkom Drużyny WOPR Świętochłowice o uregulowanie składek do końca marca 2015 r. i odnotowania tego faktu w legitymacji WOPR (każdy poniedziałek od 18:30 - 20:30 w biurze WOPR przy ul. Szkolnej 12). Od kwietnia wstęp na wszystkie zajęcia drużyny (basen, siłownia, squash, siatkówka) tylko i wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji WOPR.


Drużyna WOPR Świętochłowice
zaprasza na kursy z zakresu ratownictwa wodnego

- Młodszy Ratownik WOPR
- Ratownik WOPR

będąc ratownikiem:
ratujesz życie !
podnosisz swoje umiejętności !
poznajesz nowych ludzi !
masz atrakcyjną pracę i ciekawe wakacje !

Rozpoczęcie kursu w dniu 01.03.2015 r. o godz. 19:15 na pływalni SP 1 w Świętochłowicach.
Zapraszamy wszystkich członków Drużyny WOPR Świętochłowice (w drużynowych czerwonych polarach) oraz wszystkie Wesołe Foczki (w swoich niebieskich polarach) na:

UROCZYSTOŚĆ OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
w dniu 11 listopada 2014r.

Obchody rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 12:00 w Kościele Parafialnym pw. Św. Józefa w Świętochłowicach - dzielnica ZGODA.
Po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 13:00 odbędzie się przemarsz pod pomnik (były Park Mijanka) - Skwer Rodu Henckel von Donnersmarck przy ul. Katowickiej, oraz składanie kwiatów i zapalanie zniczy w miejscach pamięci.


W dniu 13.11.2014r. tj. czwartek o godz. 20:00 w salce przy ul. Szkolnej 12 odbędzie się krótkie NADZWYCZAJNE zebranie organizacyjne, po którym udamy się na zajęcia WOPR na basenie.
OBECNOŚĆ WSZYSTKICH CZŁONKÓW DRUŻYNY OBOWIĄZKOWA !!!


23.04.2014

SZTAFETA PŁYWACKA ŚWIĘTOCHŁOWICE - WATYKAN

Przez trzy dni, od 23 do 26 maja br. na kąpielisku miejskim przy ul. Zubrzyckiego 38 trwała sztafeta pływacka zorganizowana z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Założyliśmy, że pokonamy odległość dzielącą Świętochłowice od Watykanu,. Okazało się jednak, że udało się przepłynąć znacznie dłuższy dystans.

Pomysł na niecodzienne uczczenie Papieża Polaka podsunął nowy członek Drużyny WOPR Świętochłowice Janusz Pietrzyk.  Do współpracy udało się namówić do współpracy szkoły, instytucje, stowarzyszenia, ratowników z innych miast i zwykłych mieszkańców.    Na apel odpowiedziało 935 osób. Postawiliśmy sobie cel, by przepłynąć 1040,44 km, tymczasem udało się wspólnie pokonać aż 1373,375 km, czyli 54920 długości basenu.

Od środy do soboty miejskie kąpielisko gościło tych, którzy przez dobrą zabawę pragnęli złożyć hołd Janowi Pawłowi II.   Najmłodszy uczestnik sztafety miał 6 miesięcy i kolejne metry przemierzał w kółku ratunkowym pod czujnym okiem rodziców.   Najstarszym był   Jan  Slężyński, 83 letni profesor AWF w Katowicach, który przepłynął tyle długości basenu, ile miał lat.

W sztafecie udział wzięli:

Dziecięca Sekcja Ratownictwa Wodnego Wesołe Foczki
Szkoła Podstawowa nr   1
Szkoła Podstawowa nr   2
Szkoła Podstawowa nr    3
Szkoła Podstawowa nr   8
Szkoła Podstawowa nr   17
Zespół szkół Salezjańskich
MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice sekcja pływacka
MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice sekcja piłki ręcznej
Orka Bytom
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świętochłowicach
Górnośląski   Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chorzowie
PTTK Świętochłowice
Stowarzyszenie Klub Abstynenta Spróbuj z Nami
Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach
Komenda Miejska Policji w Chorzowie
Państwowa Straż Pożarna w Bytomiu
Państwowa Straż Pożarna w Świętochłowicach
Ochotnicza Straż Pożarna Świętochłowice 1
Koło Miejskie PiS w Świętochłowicach
WOPR Tarnowskie Góry
WOPR Mysłowice
WOPR Knurów
WOPR Chorzów
WOPR Bytom
WOPR Świętochłowice
oraz wielu mieszkańców naszego miasta i nie tylko

Kierownik Drużyny WOPR pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację, a szczególnie członkom drużyny:, Zenonowi Mazurowi, Eugeniuszowi Szerszeniowi, Łukaszowi Antoszowi ,Beacie Słaby,   Dominice Janikowskiej, Oliwii Falkus, Wiktorii Sbirendzie, Agnieszce Wawrzynek, Agacie Muc, Katarzynie i   Ewelinie Bohn, Łukaszowi Makowskiemu, Patrycji Majchrewicz, Sarze Kalinowskiej, Honoracie Majowskiej, Mateuszowi Żukowskiemu, Patrycjuszowi Majchrewiczowi, Jakubowi Kowalczykowi, Dawidowi i Kamilowi Bieszczad, Szymonowi Szafarczykowi, Łukaszowi   i Marcinowi Surma, Sonii Kunka, Arturowi Kwiadorowi, Andrzejowi Stajerowi, Anecie Dudzie, Sylwii Wieczorek, Romanowi Potockiemu, Piotrowi Panuszowi, Alojzemu Syrnickiemu, Dariuszowi Majowskiemu, Markowi Keil, Januszowi Pietrzykowi, Tomaszowi Cierlicy, Agnieszce Mazur, Wojciechowi   Stiirtz, Marianowi Szafarczykowi, Michałowi Jaskóle, Markowi Palce, Barbarze Szerszeń, Grzegorzowi Koziełowi, Waldemarowi Gańczakowi, Marcie Mazur,  Dawidowi Wichary.

>>>Zobacz zdjęcia<<<


08.02.2014


SZKOLENIE Z ZAKRESU RATOWNICTWA LODOWEGO

Dnia 08 lutego 2014 r. z inicjatywy kierownika drużyny Grzegorza Truchan odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego, których organizatorem była Drużyna WOPR Świętochłowice, Śląskie WOPR we współpracy z PSP Świętochłowice. Podczas części teoretycznej obejrzeliśmy film z zakresu ratownictwa lodowego. Następnie na terenie przystani kajakowej OSiR Skałka odbyła się część praktyczna, która obejmowała 3 stanowiska. Stanowisko nr 1 dotyczyło samoratownictwa, wychodzenia z przerębla z podręcznym sprzętem takim jak kij, wiosło, kijek narciarski oraz z wykorzystaniem specjalistycznych szydełek ratowniczych. Na tym stanowisku ćwiczyliśmy także wykorzystanie sanek do ratowania tonącego. Stanowisko nr 2 to ćwiczenia z wykorzystaniem podręcznego sprzętu ratowniczego, do którego należy rzutka rękawowa, koło ratunkowe oraz z wykorzystaniem łodzi typu Jacek L jako środek transportu poszkodowanego. Ćwiczone na tym stanowisku akcje miały nacisk na działanie w grupie, zarówno w akcji z łodzią jak i kołem ratunkowym. Stanowisko nr 3 dotyczyło posługiwania się specjalistycznym sprzętem- saniami lodowymi oraz prowizorycznymi szelkami ratowniczymi stworzonymi z odcinków węża strażackiego. Tutaj również był nacisk na działania grupowe. Przy rozgrzewającym ognisku jeszcze długo toczyły się rozmowy o ćwiczeniach. Działaniom ratowników przyglądały się Wesołe Foczki, przyszli adepci ratownictwa wodnego dla których po pieczeniu kiełbasek zorganizowano super atrakcję: KULIG !!! choć śniegu nie było okazał się bardzo udany.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji ćwiczeń.


12.01.2014

XXII FINAŁ WOŚP - SZTAFETA PŁYWACKA

XXII finał sztafety WOŚP już za nami!
Drużyna WOPR Świętochłowice już po raz szósty zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dystans jaki zjednoczonymi siłami naszych ratowników oraz zaproszonych gości, grup zorganizowanych wraz  z siłami mieszkańców Świętochłowic i miast ościennych udało się przepłynąć wynosi 483 km 500 m (19340 długości basenów). W sztafecie wzięło udział 367 osób: oddziały WOPR - Mysłowice, Świętochłowice, Knurów, Sosnowiec, DSRW "Wesołe Foczki", Trenuj Triathlon, UKS Zryw, PSP Świętochłowice, OSP Świętochłowice 1, KMP Świętochłowice oraz mieszkańców.
Dziękujemy wszystkim osobom, które włożyły swoje serce w przebieg sztafety.
Szczególne podziękowania należą się: Bohn Katarzyna, Bohn Ewelina, Muc Agata, Wawrzynek Agnieszka, Kowalczyk Kuba, Żukowski Mateusz, Piątkowski Andrzej, Sbirenda Victoria, Syrnicki Alojzy, Majchrewicz Patrycja, Majchrewicz Patrycjusz, Panusz Piotr, Falkus Oliwia, Kunka Sonia, Siurdyban Martyna, Kurpas Krzysztof, Słaby Beata, Antosz Łukasz, Mazur Agnieszka, Janikowska Dominika, Janikowska Oliwia, Szafarczyk Szymon, Jaworski Adam, Srurtz Wojciech, Nagel Patrycja, Bieszczad Dawid, Bieszczad Kamil, Majowski Dariusz, Kunicki Maciej, Mazur Zenon, Truchan Grzegorz.21.12.2013

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE ORAZ SPOTKANIE OPŁATKOWE

W grudniowe popołudnie członkowie Drużyny WOPR spotkali się w nowo wyremontowanej salce szkoleniowej na zebraniu sprawozdawczym. Kierownik podziękował wszystkim bez wyjątku za pomoc w organizacji sztafet, imprez, remoncie biura i salki szkoleniowej oraz przedstawił sprawozdanie z dwóch lat pracy drużyny WOPR.
Po zebraniu przy dźwiękach kolęd ratownicy w przyjaznej atmosferze przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

06.12.2013
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W tym roku mogliśmy po raz pierwszy zorganizować spotkanie z Mikołajem w naszej nowej salce szkoleniowej przy ul. Szkolnej 12. Oprócz paczki każde dziecko otrzymało kalendarz z rysunkami II edycji konkursu plastycznego. Zanim jednak Mikołaj wręczył dzieciom w/w upominki absolwentki Wesołych Foczek - obecnie Młodsze Ratowniczki wspólnie ze swoimi młodszymi kolegami i koleżankami bawili się, tańczyli i śpiewali kolędy.strony internetowe CANEUMMapa strony