WOJEWÓDZKIE WODNE OCHOTNICZE POGOTOWIE RATUNKOWE W KATOWICACH - WOPR Śląskie WOJEWÓDZKIE WODNE OCHOTNICZE POGOTOWIE RATUNKOWE W KATOWICACH - WOPR Śląskie
   


Drużyna WOPR
Świętochłowice
LOGOWANIE DO POCZTY:
login:   hasło:    
 swietochlowice@slaskiewopr.pl

Aktualności
Sztafeta JPW 2014
Wesołe Foczki
Morsy
Kursy
Biuro WOPR
Badania Lekarskie
Członkowie WOPR
Zajęcia
Godziny społeczne
Zdjęcia
Prasa
Historia Ratownictwa
Pierwsza Pomoc
Zbiorniki wodne
Pół żartem, Pół serio
Kontakt
Rozporządzenia
Dokumenty
Archiwum
Marek Palka
Czesław Kurpas
admin
ŚLĄSKIE WOPR
Przejdź do oddziału:
AKTUALNOŚCI


Od dnia 08.03.2014 r. została uruchomiona nowa strona internetowa
DSRW "Wesołe Foczki"

Od tej pory wszystkie bieżące informacje będą już umieszczane na nowej stronie.

www.wesolefoczki.pl


ZAPROSZENIE

Drużyna WOPR i Prezydent Miasta Świętochłowice zaprasza ratowników Śląskiego WOPR na sztafetę pływacką :

" ŚWIĘTOCHŁOWICE - WATYKAN DLA JANA PAWŁA WIELKIEGO "

Więcej informacji na temat sztafety można śledzić na bieżąco w zakładce:
Sztafeta JPW 2014
W dniach 23 - 26 kwietnia Drużyna WOPR Świętochłowice organizuje Sztafetę pływacką
" ŚWIĘTOCHŁOWICE - WATYKAN DLA JANA PAWŁA WIELKIEGO "  wszystkich chętnych do pomocy uprasza się o zgłoszenie do Kierownika drużyny do dnia 13 kwietnia. Po tym terminie wolontariuszy do pomocy będziemy szukać w innych zaprzyjaźnionych organizacjach.
Terminy do obłożenia:
  1.   23.04.14r. od godz. 15:00 do 00:00
  2.   24.04.14r. od godz. 18:00 do 00:00
  3.   25.04.14r. od godz. 18:00 do 00:00
  4.   26.04.14r. od godz. 12:00 do 19:00


ROZPOCZĘCIE SEZONU 2014R.

Kierownictwo Drużyny WOPR Świętochłowice w dniach 23 - 25 maja 2014r. organizuje wyjazd do Koszęcina w ramach rozpoczęcia sezonu letniego 2014. Zgłoszenia wszystkich chętnych przyjmuje kierownik drużyny w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia br. ( lub wyczerpania rezerwacji noclegów, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona ).
Zgłoszenia osób niepełnoletnich tylko za pisemną zgodą opiekunów prawnych ( rodziców ).
Orientacyjny koszt wyjazdu ok 100, - zł
W 2014 roku obchodzić będziemy 10 rocznicę powstania naszej Drużyny. W związku z tym jubileuszem chcemy uszyć sztandar. Każdy chcący zakupić gwóźdź z swoim nazwiskiem i imieniem oraz stopniem ratowniczym na pamiątkową tablicę powinien wpłacić 50 zł na konto:

78 1160 2202 0000 0000 4394 3019

z dopiskiem "Gwóźdź na sztandar"

Każdy chcący zakupić gwóźdź z swoim nazwiskiem i stopniem ratowniczym na drzewcu sztandaru powinien wpłacić 200 zł na konto:

78 1160 2202 0000 09000 4394 3019

z dopiskiem "Gwóźdź na sztandar"

Wpłaty należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2014r. Dowody wpłat przesłać na adres: swietochlowice@slaskiewopr.pl lub potwierdzenie wpłaty donieść kierownikowi drużyny.
Do 28 lutego przedłuża się termin wpłacania składek w wysokości 50 zł na konto:

Drużyna WOPR Świętochłowice  78 1160 2202 0000 0000 4394 3019

Po tym terminie wstęp na zajęcia Drużyny WOPR Świętochłowice ( basen, sala, siłownia) mają tylko członkowie drużyny z podbitą legitymacją WOPR na 2014 r.
Na wszystkie zajęcia zabieramy ze sobą ważną legitymację w celu ewentualnej kontroli ich ważności.


Przypominamy o nieobowiązkowym lecz zalecanym indywidualnym ubezpieczeniu się na rok 2014. klikając w ikonkę OC z prawej strony.


08.02.2014


SZKOLENIE Z ZAKRESU RATOWNICTWA LODOWEGO

Dnia 08 lutego 2014 r. z inicjatywy kierownika drużyny Grzegorza Truchan odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego, których organizatorem była Drużyna WOPR Świętochłowice, Śląskie WOPR we współpracy z PSP Świętochłowice. Podczas części teoretycznej obejrzeliśmy film z zakresu ratownictwa lodowego. Następnie na terenie przystani kajakowej OSiR Skałka odbyła się część praktyczna, która obejmowała 3 stanowiska. Stanowisko nr 1 dotyczyło samoratownictwa, wychodzenia z przerębla z podręcznym sprzętem takim jak kij, wiosło, kijek narciarski oraz z wykorzystaniem specjalistycznych szydełek ratowniczych. Na tym stanowisku ćwiczyliśmy także wykorzystanie sanek do ratowania tonącego. Stanowisko nr 2 to ćwiczenia z wykorzystaniem podręcznego sprzętu ratowniczego, do którego należy rzutka rękawowa, koło ratunkowe oraz z wykorzystaniem łodzi typu Jacek L jako środek transportu poszkodowanego. Ćwiczone na tym stanowisku akcje miały nacisk na działanie w grupie, zarówno w akcji z łodzią jak i kołem ratunkowym. Stanowisko nr 3 dotyczyło posługiwania się specjalistycznym sprzętem- saniami lodowymi oraz prowizorycznymi szelkami ratowniczymi stworzonymi z odcinków węża strażackiego. Tutaj również był nacisk na działania grupowe. Przy rozgrzewającym ognisku jeszcze długo toczyły się rozmowy o ćwiczeniach. Działaniom ratowników przyglądały się Wesołe Foczki, przyszli adepci ratownictwa wodnego dla których po pieczeniu kiełbasek zorganizowano super atrakcję: KULIG !!! choć śniegu nie było okazał się bardzo udany.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji ćwiczeń.


12.01.2014

XXII FINAŁ WOŚP - SZTAFETA PŁYWACKA

XXII finał sztafety WOŚP już za nami!
Drużyna WOPR Świętochłowice już po raz szósty zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dystans jaki zjednoczonymi siłami naszych ratowników oraz zaproszonych gości, grup zorganizowanych wraz  z siłami mieszkańców Świętochłowic i miast ościennych udało się przepłynąć wynosi 483 km 500 m (19340 długości basenów). W sztafecie wzięło udział 367 osób: oddziały WOPR - Mysłowice, Świętochłowice, Knurów, Sosnowiec, DSRW "Wesołe Foczki", Trenuj Triathlon, UKS Zryw, PSP Świętochłowice, OSP Świętochłowice 1, KMP Świętochłowice oraz mieszkańców.
Dziękujemy wszystkim osobom, które włożyły swoje serce w przebieg sztafety.
Szczególne podziękowania należą się: Bohn Katarzyna, Bohn Ewelina, Muc Agata, Wawrzynek Agnieszka, Kowalczyk Kuba, Żukowski Mateusz, Piątkowski Andrzej, Sbirenda Victoria, Syrnicki Alojzy, Majchrewicz Patrycja, Majchrewicz Patrycjusz, Panusz Piotr, Falkus Oliwia, Kunka Sonia, Siurdyban Martyna, Kurpas Krzysztof, Słaby Beata, Antosz Łukasz, Mazur Agnieszka, Janikowska Dominika, Janikowska Oliwia, Szafarczyk Szymon, Jaworski Adam, Srurtz Wojciech, Nagel Patrycja, Bieszczad Dawid, Bieszczad Kamil, Majowski Dariusz, Kunicki Maciej, Mazur Zenon, Truchan Grzegorz.

21.12.2013

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE ORAZ SPOTKANIE OPŁATKOWE

W grudniowe popołudnie członkowie Drużyny WOPR spotkali się w nowo wyremontowanej salce szkoleniowej na zebraniu sprawozdawczym. Kierownik podziękował wszystkim bez wyjątku za pomoc w organizacji sztafet, imprez, remoncie biura i salki szkoleniowej oraz przedstawił sprawozdanie z dwóch lat pracy drużyny WOPR.
Po zebraniu przy dźwiękach kolęd ratownicy w przyjaznej atmosferze przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

06.12.2013
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W tym roku mogliśmy po raz pierwszy zorganizować spotkanie z Mikołajem w naszej nowej salce szkoleniowej przy ul. Szkolnej 12. Oprócz paczki każde dziecko otrzymało kalendarz z rysunkami II edycji konkursu plastycznego. Zanim jednak Mikołaj wręczył dzieciom w/w upominki absolwentki Wesołych Foczek - obecnie Młodsze Ratowniczki wspólnie ze swoimi młodszymi kolegami i koleżankami bawili się, tańczyli i śpiewali kolędy.


05.12.2013
I MIKOŁAJKOWE ZAWODY PŁYWACKIE

 Około stu dzieci zgłosiło się do zawodów pływackich, które odbyły się w czwartek na pływalni SP 1. Razem z nauczycielem wf-u w SP 1 Romualdem Pysznym, zorganizowaliśmy jako Drużyna WOPR pierwsze zawody, ale mamy nadzieję że nie ostatnie. W organizacji mikołajkowych mistrzostw pomogli między innymi: MUKS Skałka, OSP 1 Świętochłowice.

30.11.2013r.
MORSY ROZPOCZĘŁY SEZON 2013/2014 NA SKAŁCE

Choć pogoda nie sprzyjała morsom, to i tak w rozpoczęciu sezonu na Skałce wzięło udział ponad 10 osób.- Drugi raz wchodzę do tak ciepłej wody nie skutej lodem. Zdecydowanie lepiej jest, gdy temperatura powietrza jest poniżej 0 stopni Celsjusza, nawet może być -10 st. C - wyjaśnia kierownik drużyny WOPR Świętochłowice.
Morsy będą spotykać się na Skałce w każdą sobotę i niedzielę o godz. 13:00strony internetowe CANEUMMapa strony