WOJEWÓDZKIE WODNE OCHOTNICZE POGOTOWIE RATUNKOWE W KATOWICACH - WOPR Śląskie WOJEWÓDZKIE WODNE OCHOTNICZE POGOTOWIE RATUNKOWE W KATOWICACH - WOPR Śląskie
   


Drużyna WOPR
Świętochłowice
LOGOWANIE DO POCZTY:
login:   hasło:    
 swietochlowice@slaskiewopr.pl

Aktualności
Sztafeta JPW 2014
Wesołe Foczki
Morsy
Kursy
Biuro WOPR
Badania Lekarskie
Członkowie WOPR
Zajęcia
Godziny społeczne
Zdjęcia
Prasa
Historia Ratownictwa
Pierwsza Pomoc
Zbiorniki wodne
Pół żartem, Pół serio
Kontakt
Rozporządzenia
Dokumenty
Archiwum
Marek Palka
Czesław Kurpas
admin
admin1
ŚLĄSKIE WOPR
Przejdź do oddziału:

AKTUALNOŚCI
21.05.2015 r. zajęcia dla uczestników kursu MR i RW na pływalni SP 1:
20:45 - Szkolenie praktyczne

24.05.2015 r. zajęcia dla uczestników kursu MR i RW:

  17:00 - Szkolenie łódź ratownicza przystań kajakowa ( tylko RW )
19:00 - Pływalnia SP 1 egzamin poprawkowy teoria ( MR i RW  )
19:30 - Pływalnia SP 1 zajęcia praktyczne ( MR i RW )

  Przypominamy wszystkim że zajęcia WOPR na pływalni SP 1
w dniu 24.05.2015 r. są odwołane !!!
za wyjątkiem uczestników kursu MR i RW !!!

Przypomina się wszystkim członkom Drużyny WOPR Świętochłowice o uregulowanie składek do końca marca 2015 r. i odnotowania tego faktu w legitymacji WOPR (każdy poniedziałek od 18:30 - 20:30 w biurze WOPR przy ul. Szkolnej 12). Od kwietnia wstęp na wszystkie zajęcia drużyny (basen, siłownia, squash, siatkówka) tylko i wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji WOPR.


PRZYJĘCIE DO DRUŻYNY WOPR ŚWIĘTOCHŁOWICE

Od dnia 01.04.2015 r. warunkiem przyjęcia do drużyny WOPR Świętochłowice jest posiadanie karty pływackiej oraz pozytywne zaliczenie weryfikacji.
Osoby które posiadają już karty pływackie zaliczają tylko weryfikację natomiast osoby nieposiadające kart pływackich po pozytywnym zaliczeniu weryfikacji mogą uzyskać  taką kartę u Kierownika Drużyny WOPR Świętochłowice.
( koszt karty pływackiej wynosi 25 zł ).

Weryfikacja obejmuje:
  1. Skok do wody z wysokości co najmniej 0,7 m.
  2. Przepłynięcie pod lustrem wody przynajmniej 5 m (po skoku na głowę 7 m).
  3. Przepłynięcie w wodzie 200 m w dowolnym stylu i w dowolnym czasie w tym przynajmniej 50 m na plecach.

Każdy członek Drużyny WOPR Świętochłowice zobowiązany jest raz w roku uczestniczyć w szkoleniu z zakresu:

Udzielanie Pierwszej Pomocy BLS/AED !!!


24.01.2015

10 - LECIE POWSTANIA DRUŻYNY WOPR ŚWIĘTOCHŁOWICE

Świętochłowicka Drużyna WOPR ma już 10 lat ! 24 stycznia na Skałce odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu. Wspomnień było wiele, bo WOPR to kawał życia i pasja wielu wspaniałych osób. Nie wszyscy mogli być z nami podczas uroczystości, ale o wszystkich tego dnia pamiętaliśmy. Rocznica stała się też okazją do poświęcenia sztandaru, odtąd będzie on towarzyszył ratownikom w pełnieniu szczytnej misji i przypominał o spoczywającej na nich odpowiedzialności. Chęć wzięcia na siebie ratowniczych obowiązków potwierdziła najmłodsza grupa świętochłowickich woprowców, składając w sobotę ślubowanie na sztandar. Nie sposób przemilczeć faktu, że aktualnie w szeregach drużyny mamy już ponad 180 osób. Mamy nadzieję, że ta liczba będzie stale rosła, a dzięki współpracy miejskich służb mieszkańcy będą czuli się bezpiecznie. Warto podkreślić, że porozumienie o współpracy podpisali kierownik drużyny WOPR Grzegorz Truchan i Komendant Straży Pożarnej Mirosław Kwiatkowski, co przypieczętowało wiele wspólnych działań. Wszystkim ratownikom życzymy kolejnych wspaniałych dziesięcioleci i równie wzruszających chwil.

>>>Zobacz zdjęcia<<<

11.01.2015

SZTAFETA PŁYWACKA - 23 FINAŁ WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w Świętochłowicach. Tradycyjnie już na pływalni SP 1 można było wziąć udział w sztafecie zorganizowanej z okazji wielkiego finału. Choć pływaliśmy  w tym roku tylko 12 godzin, udało się osiągnąć niezły wynik:
314 osób przepłynęło 399 km i 850 m, czyli 15994 długości basenu. Do orkiestrowych puszek zebrano 1046,01 zł, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

>>>Zobacz zdjęcia<<<

07.11.2014

SZTAFETA PŁYWACKA: SZCZUCIN - ANNOPOL

Sztafeta Szczucin - Annopol, czyli 105,5 km za nami i aż 8440 długości basenów na pływalni SP 8 za nami ! Dziecięca Sekcja Ratownictwa Wodnego "Wesołe Foczki" i Drużyna WOPR Świętochłowice mogą pochwalić się kolejnym sukcesem :)
Nasze sztafety mają już swoją tradycję i historię. Rozpoczęły się w 2007 r. kiedy to pokonaliśmy Kanał La Manche w obie strony, w 2010 r. przepłynęliśmy z Kołobrzegu na Borholm, natomiast w 2011 r. pokonaliśmy trasę Gibraltar-Ceuta-Tarifa-Gibraltar.
Od 2012 r. postanowiliśmy wrócić na polskie wody i symbolicznie rzucamy się w nurty Wisły.
Jej pierwszy odcinek (Wisła Czarne - Kraków), poszedł nam świetnie, w 2013 r. płynęliśmy z powodzeniem z Krakowa do Szczucina (94 km), teraz udało się przepłynąć ze Szczucina do Annopola (104,6 km). Zadanie nie było Łatwe, bo najdłuższy do tej pory odcinek biegu Wisły pokonano na czterech torach tylko siłami uczniów świętochłowickich podstawówek.
W niełatwym zadaniu młodych adeptów pływania oczywiście jak zawsze wspomagali ich starsi koledzy. Dziękuję wszystkim za pomoc, zaangażowanie i świetną zabawę.

>>>Zobacz zdjęcia<<<


26-28.09.2014

ZAKOŃCZENIE SEZONU LETNIEGO 2014

I stało się ! Sezon 2014 w Drużynie WOPR Świętochłowice został szczęśliwie zakończony !
Był to pierwszy sezon na naszym nowo otwartym kąpielisku
( odnotowaliśmy tylko parę drobnych interwencji ratowniczych ).
Udany sezon no i udane jego zakończenie które miało miejsce w Koszęcinie.
Na atrakcje nie można było narzekać: udział w biegu przełajowym, spływ kajakowy rzeką Mała Panew na odcinku Krupski Młyn - Żędowice, siatkówka plażowa i grzybobranie.
Kulminacyjnym punktem naszego wyjazdu do Koszęcina było oczywiście ognisko i uroczyste ściągnięcie z masztu flagi WOPR.

>>>Zobacz zdjęcia<<<

12.09.2014

PRZYSTAŃ KAJAKOWA "SKAŁKA" - WIELKIE OTWARCIE

12 września otwarta została wyremontowana przystań kajakowa na "Skałce".
Po stawie będą pływać nowe kajaki i rowerki wodne.
Na dzień otwarcia przygotowano szereg atrakcji. Miłośników mocnych wrażeń ucieszyła przejażdżka skuterem wodnym i łodzią ratowniczą świętochłowickiego WOPR-u.
Na tradycjonalistów czekają nowe kajaki i rowerki wodne.
Ratownicy Drużyny WOPR Świętochłowice zaprezentowali pokazy ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy. Z remontu najbardziej cieszą się mieszkańcy, wielu z tych, którzy przybyli na otwarcie pamięta jeszcze czasy dawnej świetności tego miejsca.

>>>Zobacz zdjęcia<<<

01.08.2014

OTWARCIE KĄPIELISKA "SKAŁKA"

Dziś otwarto po wielu latach oczekiwania nowe kąpielisko w naszym mieście.
Mieszkańcy zostali wpuszczeni na teren obiektu kilka minut po godz. 11:00.
Mimo że pogoda nie dopisała zgromadzili się licznie. Otwarcie przebiegło w stylu hawajskim.
Na gości czekali licznie atrakcje - pokazy ratownictwa wodnego, zumba, fitness w wodzie i wiele innych.
Nowy basen został wykonany w technologii "stawu naturalnego". Składa się z dwóch zbiorników eksploatowanych niezależnie jeden od drugiego.
Pierwszy zbiornik: basen rekreacyjno-sportowy, w którym oprócz 4 torów do pływania (dł. 50 m; gł. 2,05 m) znajduje się strefa dla niepływających (gł. 1 m).
Drugi zbiornik to system filtracyjny w formie stawu z częścią hydrobotaniczną z podwodną roślinnością oraz część z zatopionym kruszywem. Jest to pierwszy tego typu basen miejski w Polsce. Dodatkową atrakcją jest zjeżdżalnia wodna, której start znajduje się na wysokości 6,12 m ponad lustrem wody, fontanna wodna, leżanki z masażem oraz bicze szkockie.
To święto w sposób szczególny cieszy ratowników naszej drużyny, mamy w naszym mieście piękny obiekt który posłuży nie tylko naszym mieszkańcom przez długie lata.

>>>Zobacz zdjęcia<<<


23-25.05.2014


ROZPOCZĘCIE SEZONU 2014 - KOSZĘCIN

Kierownictwo Drużyny WOPR Świętochłowice w dniach 23-25 maja zorganizowało coroczne już otwarcie sezonu letniego w Koszęcinie. Atrakcji oczywiście nie brakowało, na początek odbył się bieg przełajowy w którym oczywiście nasi członkowie brali czynny udział, zorganizowane zostały pokazy ratownictwa wodnego na wodzie otwartej oraz rozegrany został mecz piłki siatkowej bez którego nie może się zakończyć nasz pobyt w Koszęcinie.
Najważniejszy wydarzeniem było jak zwykle ognisko i uroczyste wciągnięcie na maszt flagi WOPR po którym Kierownik Drużyny wypowiedział słowa:

SEZON LETNI 2014 UWAŻAM ZA OTWARTY

>>>Zobacz zdjęcia<<<


23.04.2014

SZTAFETA PŁYWACKA ŚWIĘTOCHŁOWICE - WATYKAN

Przez trzy dni, od 23 do 26 maja br. na kąpielisku miejskim przy ul. Zubrzyckiego 38 trwała sztafeta pływacka zorganizowana z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Założyliśmy, że pokonamy odległość dzielącą Świętochłowice od Watykanu,. Okazało się jednak, że udało się przepłynąć znacznie dłuższy dystans.

Pomysł na niecodzienne uczczenie Papieża Polaka podsunął nowy członek Drużyny WOPR Świętochłowice Janusz Pietrzyk.  Do współpracy udało się namówić do współpracy szkoły, instytucje, stowarzyszenia, ratowników z innych miast i zwykłych mieszkańców.    Na apel odpowiedziało 935 osób. Postawiliśmy sobie cel, by przepłynąć 1040,44 km, tymczasem udało się wspólnie pokonać aż 1373,375 km, czyli 54920 długości basenu.

Od środy do soboty miejskie kąpielisko gościło tych, którzy przez dobrą zabawę pragnęli złożyć hołd Janowi Pawłowi II.   Najmłodszy uczestnik sztafety miał 6 miesięcy i kolejne metry przemierzał w kółku ratunkowym pod czujnym okiem rodziców.   Najstarszym był   Jan  Slężyński, 83 letni profesor AWF w Katowicach, który przepłynął tyle długości basenu, ile miał lat.

W sztafecie udział wzięli:

Dziecięca Sekcja Ratownictwa Wodnego Wesołe Foczki
Szkoła Podstawowa nr   1
Szkoła Podstawowa nr   2
Szkoła Podstawowa nr    3
Szkoła Podstawowa nr   8
Szkołstrony internetowe CANEUMMapa strony