Czterech zawodników Śląskiego WOPR wzięło udział w niedawno zakończonych Mistrzostwach Europy Juniorów w Ratownictwie Wodnym. W zawodach rozgrywanych w hiszpańskiej miejscowości Torrevieja udział wzięła 8 osobowa reprezentacja Polski wśród których byli: Magdalena Wolny (WOPR Knurów), Anna Nocoń (WOPR Ruda Śląska), Klaudiusz Matura (WOPR Ruda Śląska) oraz Remigiusz Kolawa (WOPR Rybnik). Udział zawodników z naszych oddziałów można uznać za udany. Każdy z nich startował w finałach w konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych.

{joomplucat:8 limit=2|ordering=random}

Anna Nocoń zajęła 4 miejsce w jej koronnej konkurencji 100 m ratowanie manekina z pasem, startowała również w finałach w sztafetach zajmując z koleżankami miejsca piąte i szóste.  Magdalena Wolny z Knurowa to zawodniczka, która indywidualnie załapała się do finałów w konkurencjach plażowych i podobnie jak Ania było mocnym punktem w wyścigach sztafetowych. Klaudiusz Matura najlepszy swój występ zakończył na 4 pozycji w sztafecie 4 x 25 m holowanie manekina, jak również zaliczył indywidualny finał i ostatecznie 7 pozycję w konkurencji 100 m ratowanie manekina w płetwach. Reprezentant Rybnika Remigiusz Kolawa również ukończył Mistrzostwa Europy na pozycji tuż za podium (4 w sztafecie) oraz brał udział w finałach m.in 100m ratowanie manekina z pasem gdzie uplasował się na siódmym miejscu. Wszyscy zawodnicy spisali się bardzo dobrze i pokazali, że są mocnym ogniwem Reprezentacji Polski. Kierownikiem i organizatorem wyjazdu był Tomasz Kozioł (WOPR Tychy).