Z przyjemnością informujemy Koleżanki i Kolegów szczególnie z terenu miasta Sosnowiec o kontynuacji działalności Śląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na terenie tego miasta. W miejsce nie działającego zgodnie ze Statutem Zarządu Oddziału Miejskiego grupa Kolegów powołała w dniu 21 czerwca 2018 r. Drużynę Śląskiego WOPR na terenie Sosnowca, która przejęła wszystkie prawa i obowiązki jednostki terenowej Śląskiego WOPR na terenie miasta Sosnowca.
Wszelkie informacje pod telefonem Piotr Lis 882 025 932. Informujemy również że przedłużanie ważności legitymacji ratowników Śląskiego WOPR na terenie miasta Sosnowca może być realizowana tylko przez Kierownika Drużyny ŚWOPR w Sosnowcu Kolegę Piotra Lisa.

W znaczącym dla polskiego ratownictwa wodnego miejscu - w Tamie, Prezydium ZG WOPR ostatecznie zatwierdziło program szkoleniowy i strukturę szkolenia Komisji Ratownictwa Podwodnego WOPR. Jest to duży krok zwłaszcza, że szkolenia te posiadają certyfikacje ILS i CMAS i są dodatkowymi kwalifikacjami i uprawnieniami dedykowanymi do prowadzenia poszukiwań osób na obszarach wodnych, które leżą w kompetencjach podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa wodnego. Szkolenia te są oczywiście obarczone - jak większość szkoleń w WOPR - większymi wymaganiami i co za tym idzie wieńczą je znacznie wyższe kompetencje osób je kończących. Kierowane są do osób uprawiających płetwonurkowanie i nurkowanie, a szczególnie do grup operacyjnych i interwencyjnych oraz ratowników pełniących służbę na stałych dyżurach. Zapraszamy.

Szkoła Podstawowa nr 33 w Katowicach poszukuje Ratownika Wodnego na zastępstwo na basen kryty - w godzinach 14.00 - 22.00 w okresie 30.07 - 17.08.2018 r. Zainteresowanych prosimy o kontakt: 32 254 03 71 Pani Małgorzata Lizurek.

Foto.

W niedzielę 17.06.2018 r. na kąpielisku „Stawiki” w Sosnowcu o godzinie 12:00 rozpoczął się „Bike Atelier Triathlon Sosnowiec”. Część wodną, czyli pływanie na dystansie 475 metrów zabezpieczali ratownicy z Tychów. Foto.

Dołącz do nas

Więcej...

Harmonogram szkoleń

Więcej...

praca dla ratownika

Więcej...

Witajcie

na stronach poświęconych wopr

Więcej...

Śląska

grupa interwencyjna

Więcej...

Kalendarz

ważnych przedsięwzięć

Więcej...

Copyright 2015 | All rights reserved: Śląskie WOPR | Design: professional-it.eu