Szkoła Podstawowa Nr 33 w Katowicach (Os. Witosa) zatrudni OD ZARAZ na pełny etat ratownika wodnego z aktualnymi uprawnieniami. Informacje i kontakt pod nr telefonu: 32 254 03 71 z Panią Małgorzatą Lizurek.

MOSiR Rybnik poszukuje ratowników wodnych na pełny etat od grudnia. Kontakt MOSiR, Rybnik, ul. Gliwicka 72, tel. 32 422 78 39 wewn. 16 dział kadr, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 3 listopada, w wieku 85 lat zmarł założyciel WOPR i jego pierwszy Komendant Główny Wojciech Płóciennik. Prezes w swej działalności piastował funkcje Sekretarza Generalnego (1969 – 1987) i Prezesa Zarządu Głównego (1967-1969 i 1987-2001). Po blisko czterech dekadach bardzo owocnej pracy we władzach WOPR w roku 2001 na Zjeździe Krajowym WOPR ustąpił nie kandydując na funkcję Prezesa i odsunął się od czynnego życia WOPR. Za jego czasów WOPR wstąpiło do FIS (1971) - poprzedniczki ILS, gdzie pracował we władzach i komisjach oraz piastował funkcję Członka Dyrektoriatu ILS Federation of Europe (1994-2001).
Współtwórca Centralnego Ośrodka Szkoleniowego TAMA. Główny organizator Mistrzostw Świata w Ratownictwie Wodnym 1983 w Warszawie. Instruktor Wykładowca WOPR, autor opracowań o bezpieczeństwie na wodach, ratownictwie wodnym i WOPR. Propagator idei jedności organizacji ratownictwa wodnego. Odznaczony Orderem Błękitnego Krzyża WOPR. Uhonorowany tytułem Członka Honorowego WOPR (1972) i Prezesa Honorowego WOPR (2001).
Cześć jego pamięci! Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 9 listopada o godz. 12.30 na Cmentarzu Północnym w Warszawie.

W dniach 20-21.10.2018 r. nad zalewem Dziećkowice (Imielin – Chełm) odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa i ewakuacji podczas powodzi. Na początku strażacy zaprezentowali różne sposoby układania wałów przeciwpowodziowych, które następnie zostały przećwiczone przez uczestników szkolenia. W ramach ćwiczeń ratownicy wykonali następujące zadania: ewakuacje osoby na desce ortopedycznej z zalanego budynku, odszukanie i ewakuacja poszkodowanych z piaszczystego klifu, przeprawa na drugi brzeg rzeki za pomocą lin oraz pontonu, a także udzielenie pomocy osobie uwięzionej na wysokości. Większość z wymienionych zadań odbyła się nocą. W ćwiczeniach udział wzięli: strażacy OSP, JRG Tychy, SGRWN Bytom, grupy operacyjne WOPR z Katowic i Tychów oraz harcerze. Foto.

Informujemy, iż w okresie 2-27.11.2018 r. Biuro Śląskiego WOPR będzie nieczynne. Jednocześnie przepraszamy za brak możliwości kontaktu telefonicznego i e-mail.

Dołącz do nas

Więcej...

Harmonogram szkoleń

Więcej...

praca dla ratownika

Więcej...

Witajcie

na stronach poświęconych wopr

Więcej...

Śląska

grupa interwencyjna

Więcej...

Kalendarz

ważnych przedsięwzięć

Więcej...

Copyright 2015 | All rights reserved: Śląskie WOPR | Design: professional-it.eu